Sarıyer Tıkanıklık Açma İşlemleri

Sarıyer Tıkanıklık Açma İşlemleri

Birçok ev ve iş yerinde yaygın olarak yapılan hatalardan biri, kullanımdan sonra kalan atıkların çöp yerine lavabonun içine dökülmesidir. Bu durum zamanla lavabo giderini tıkar. Eğer gider bir de bulaşık makinesiyle aynı yere bağlıysa sorunu daha da büyütecektir.  Tıkanmanın kolaylaştığı böyle bir durumda eğer kendi imkânınızla açabiliyorsanız ve tıkanıklık çok ciddi görünmüyorsa lavabo açıcı gibi yolları deneyebilirsiniz. Eğer su basması gibi ciddi boyutlarda bir tıkanıklık varsa uzman destek almanızda fayda olacaktır.

Lavabolarda oluşan tıkanıklıkların çözümü için herketikaniklik açmasin aklına ilk gelen çözüm lavabo açıcı kullanımıdır. Ancak bunlar doğru kullanılamazsa sağlığa zarar verebilir. Kullanım talimatları doğrultusunda yapılmalıdır. Ek olarak açıcı dışında tıkanıklık için farklı yöntemler de uygulanmaktadır.

Örneğin karbonat ve sirke ikilisi tıkanıkların giderilmesinde oldukça etkili bir yöntemdir. Uygulanışı da gayet basittir.  Önce karbonat ve sirkeyi aynı anda lavaboya dökün. Sonra karışımın üzerine sıcak su ekleyin. Bu işlemi yaparken üzerinize sıçratmamaya dikkat edin. Bu işlemler çoğu zaman etkilidir ancak ciddi bir tıkanıklık varsa uzman yardımı alınmalıdır. Uzun süredir kontrol edilmeyen tıkanmış lavabolarda karbonatın pek bir faydası olmayacaktır.

Türkiye’de İstanbul, eski binaların çokluğu ve kalabalık nüfus gibi farklı nedenlerle tıkanıklık ihtiyacını en çok yaşayan şehirlerdendir. Bu amaçla kurulan kaçak firmaları 7/24 hizmet vermekte ve müşteri ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflemektedir. İstanbul’un birçok ilçesi ve mahallesinde tıkanıklık ve kaçak gibi sorunlara çözüm bulunmaktadır. Sarıyer, Alaşehir, Şişli bu ilçelerden bazılarıdır. Sarıyer tıkanıklık açma şirketleri, lavabo açma ve kaçak işlemlerinde profesyonel yöntemlerden yararlanmaktadırlar. Kaçak ve lavabo tıkanıklığı açma uygulamalarında robot makine kullanılarak soruna kesin çözüm getirilir. Robot makine işlemlerinde boru içi kameralarla tıkanıklığa sebep olan nokta bulunur ve böylece tıkanıklık işlemi kesin sonuç verir. Lavabo açma amacıyla kullanılan cihazlar geliştikçe, sorunlara getirilen çözümler de kolaylaşmaktadır. Böylece hem ekonomik açıdan zarara uğranmamış olur hem de erken çözüm yaratılır. Sarıyer tıkanıklık açma firmalarında bu sistem yaygın olarak kullanılmaktadır. Sarıyer’e bağlı bazı mahalleler de bu hizmetlerden yararlanmak mümkün. Fatih Sultan Mehmet, Kazım Karabekir, Kireç burnu, Rumelihisarı, Reşit paşa bunlardan bazıları.

Sorunun devamlı olmaması açısından lavaboların kullanımında bazı noktalara dikkat edilmelidir. Böylece zaman ve paradan tasarruf edilmiş olur. Dikkatli özenerek yapılan işlemler birçok sorunu kendiliğinden çözer. Lavabolarda yer alan gider boruları 5 yıl arayla düzenli olarak kontrol isteyen mekanizmalardır. Kontrollerin yaptırılması ve günlük kullanımların düzenli yapılmasıyla sorun en aza indirgenmiş olur.

08 Şubat 2016
1.046 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?