Üsküdar su kaçağı bulma

Üsküdar su kaçağı bulma

Değişik yapılardaki su tesisatlarının sızıntıya uğramasına su kaçağı denilmektedir. Birçok farklı yapıda meydana gelen ve çeşitli sıkıntılar yaşatan bir sorundur. Su kaçağı ciddi boyutlarda zararlara neden olabilmektedir. Sebep olduğu zararlar sadece o yapının sahibiyle sınırlı kalmayıp çevredekileri de etkileyebilmektedir.

üsküdar-su-kaçağı-bulma

Üsküdar da su kaçağı

İstanbul, çeşitli semtlerinde birbirinden farklı pek çok eski ve yeni binayı da barındırması bakımından su kaçaklarına oldukça müsait bir şehirdir. Su sızıntılarında problemin en önemli nedeni bina yapımında kullanılan kalitesiz malzemelerdir. Bir yapının kurulumunda kullanılan malzemeye dikkat etmemek, daha sonra birçok soruna neden olabilmektedir. Sorun yaşamaya başladığımızda maddi ve manevi olarak da birçok sıkıntı körüklenmiş olmaktadır. Bu durum özellikle Türkiye’deki inşaat anlayışında sıkça görülmektedir. Paradan tasarruf için malzeme kalitesinden ödün verme mantığı bazen çok ciddi sıkıntılara sebep olsa da bu çoğu zaman iş işten geçtikten sonra anlaşılır. Bu nedenle malzeme ve işçilikte kaliteye önem vermek gerekir.

Kullanılan malzemeler dışında tarihi binalarda sık görülen bir sorun vardır. Binanın alt yapısı sağlam olsa da zaman içinde bakımı ihmal edildiği için kaçaklar görülebilmektedir. Diğer bir sebep de deprem gibi durumlarda tesisatta meydana gelen hasarlardır. Depremin sık yaşandığı İstanbul’da hasar gören su tesisatı oldukça fazladır. Ayrıca bu hasarlar gereken tedbir alınmadığında etraftaki yapılarda da dolaylı yoldan zarar verebilmektedir. Sızıntılar alt kattaki yere akabilmekte ve nemli bir kokuya neden olabilmektedir.

İstanbul’un en önemli ilçelerinden Üsküdar’ da her büyük ilçede olduğu gibi su kaçağına sık rastlanmaktadır. İlçede meydana gelen su kaçağı tespiti açısından diğer ilçelerde de olduğu gibi gelişim görülmektedir. Yeni teknolojik cihazlar sorunların kesin çözümünde ciddi fayda sağlamaktadır. Maddi zarara uğratmadan ve kırma işlemi gerçekleşmeden sorun çözülmektedir. İşlemlerde kırmanın olmaması yapı sahiplerini zarardan kurtardığı için önemlidir. Önceki yıllarda kullanılan sistem su sızıntısının olduğu yerde kaçağın bulunma aşamasında kırılma yapılmasıydı. Bu işlem iş yerlerinde maddi zarara yol açmaktaydı. Hâlbuki yeni teknolojide algı gücü yüksek cihazlar oldukça rahat bir şekilde sorunu tespit ediyorlar. Üsküdar su kaçağı bulma  işlemi için tüm mekânlarda bu sistemi kullanmak hem maddi hem de manevi açıdan oldukça rahatlatıcıdır. Nihayetinde teknoloji, doğru yer ve zamanda hayatı kolaylaştırdığında önemlidir.

İstanbul ilçelerinden Üsküdar su kaçağı bulma işleminde uzman kadroya sahip olan firma, Ferah, Kuleli gibi birçok farklı mahallede de faaliyetlere devam etmektedir. Uzman ekip ve çalışma anlayışıyla müşteri memnuniyetinden ödün vermeyen firma Üsküdar su kaçağı firması, hizmetiyle sektörde önde gelen firmalardandır. Sonuç odaklı çalışmalarıyla teknolojiden de faydalanarak en az maliyet ve zararla kesin çözüm üretmeyi amaçlamaktadır. Su kaçağının tespiti ve çözümünü esas alan firma, İstanbul ve ilçelerine kalite anlayışından ödün vermeden hizmetlerine devam etmektedir.

7/24 HİZMET: 0 (212) 502 20 92 – GSM: 0 (532) 465 06 55

03 Kasım 2015
1.018 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?