Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık Açma

Lavabo tıkanıklıkları olduğunda bazı durumlar meydana gelir. İlk olarak tıkanma belirtisi suların artık daha yavaş akmasıdır. İkinci olarak tuvalet suyu az akıyorsa bu sizinle alakalı olmayabilir. Rögar tıkanmıştır. Bu yüzden genel soruna çözüm getirildiğinde sizin de sorununuz çözülmüş olur. Lavabonuz tıkandığında alt komşunuza su gitme olasılığı hemen önlem almanıza bağlıdır. Eğer erken önle alınmazsa tıkanan lavaboda fazla su geri gelecektir. Bulaşık makinelerden kaynaklı tıkanmalar ağırlıklı olarak yağlanma kökenlidir. Eski bir binada yaşıyorsanız gider tıkanıklıklarının sebebi kireçlenme olabilir. Bu gibi durumların yaşanmaması için tıkanıklık açma işlemlerine başvurmakta fayda vardır. Tıkanıklık açma işlemleri yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kimyasallardan kendinizi sakınmaktır. Birçok kişi tıkanıklık açmadikkatsizlikten dolayı kazalarla karşılaşabilmektedir. Bunun dışında lavabo açarken kullanılan bazı yöntemler şunlardır:

Lavabo açıcılar yaygın olarak kullanılan açma yöntemidir; ancak burada gözden kaçan, bunların sadece hafif tıkanıklıklar için olduğu ve doğru kullanılamazsa sağlığa zararlı olabileceğidir. Bunu engellemek için kullanımını öğrenmek fayda olacaktır.

Banyo lavabolarındaki tıkanıklığı açmak için en etkili sonuç veren yöntemlerden biri, çamaşır makinesi hortumunu, bulaşık makinesi musluğuna bağlamayla yapılır. Tıkalı giderin ağzından ileriye doğru bez sokulur. Musluk sonuna kadar açılır ve biraz beklenir.

Karbonat ve sirke gider açmanın diğer bir yoludur. İkisini birlikte tıkanan gidere boşaltın. Üzerine sıcak su ekleyin fakat üzerinize sıçramamasına dikkat edin. Doğal yöntemlerle açma işlemleri her zaman kesin sonuç vermez. Hafif gider tıkanıklıkları için etkilidir ama tabakalaşmış tıkanıklıklar için bir uzman yardımı almanız gerekebilir.

Lavabo tıkanıklık açma şirketleri, uyguladıkları işlemlerde profesyonel yöntemlerden faydalanırlar. En çok kullandıkları robot makinedir. Bu makineler tıkanıklığın açılmasında son derece etkilidirler. Robot makineler lavabo açma uygulamalarında boru içine yerleşen kameralar sayesinde tıkanıklığa sebep olan noktayı tespit ederler. Bu noktadan hareket ederek kesin sonuç sağlanmış olur. Lavabo gideri açma teknolojisindeki ilerlemeler, çok zor sorunların çözümünü dahi kolaylaştırmaktadır. Ekonomik açıdan zarara uğranmaması, pis koku oluşumunun önlenmesi, kimyasal zararlar gibi birçok olumsuz durum böylece engellenmiş olacaktır.

Lavabo tıkanıklığı konusunda aynı sorunun defalarca yaşanmaması için bazı önlemlerin alınmasında fayda olacaktır. Örneğin binanız eskiyse veya 2 girişli lavabo gideri kullanıyorsanız, her 5 yılda bir kontrol yaptırmanız gerekmektedir. Alacağınız basit önlemle pis koku, taşma, maddi zarar, kimyasal etki gibi birçok olumsuz durumun da önüne geçmiş olursunuz. Bir defa yaptırdığınız tıkanıklık açma işlemini yeterli görmemeye ve düzenli olarak kontrolleri yaptırmaya çalışın. Ayrıca özellikle mutfak lavaboları için çay atığı gibi fazla dikkat çekmeyen ama uzun vadede tıkanıklık oluşturabilecek durumları önleyin. Çöp kullanmak size büyük fayda sağlar. Yemek artıklarını lavaboya dökmemeye özen göstermek gerek, çünkü bu katı maddeler de lavabo giderlerinde yağlanmaları hızlandırmakta ve kötü kokulara neden olmaktadır.

SİZLERE BİR TELEFON KADAR YAKINIZ….

TÜM İSTANBUL GENELİNDE HİZMET VERMEKTEYİZ… 

0 (212) 502 20 92 – GSM: 0 (532) 465 06 55

02 Kasım 2015
1.092 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?