Su Tesisatçılığının Tanımı Ve Çalışmaları

Su Tesisatçılığının Tanımı Ve Çalışmaları

Basit bir tanımlama yapmak gerekirse su tesisatı, kullanılabilir temiz suyun kaynaktan çıkarıldıktan sonra su boruları aracılığıyla bir yapıya döşenerek kullanıma hazır hale gelmesidir. Temiz su kullanıldıktan sonra pis atık suyu da arıtılarak doğaya geri gönderilir. Farklı yaşam alanlarında, özellikle kalabalık yerlerde sağlıkla yaşayabilmemizde önemli yer tutan su tesisatı, suya olan gereksiniminizi en kolay şekilde elde etmemizi sağlayan bir sistemdir. Herhangi bir evin ya da yapının temizlik başta olmak üzere su ihtiyaçlarının karşılanması için en önemli kısım su tesisatıdır. Çok kullanıldığı için birçok problem de baş göstermektedir. Bu problemlerin günlük işleyişi engellememesi için bakım ve onarım işlemlerinin yapılması gerekir.su kaçağını bulamazsak ücret almıyoruz

İstanbul gibi kalabalık şehirlerde her ne kadar su tesisatı gelişse de çok eski sistemlerin olduğu yerlerde sıkça sorunla karşılaşılmaktadır. Ancak birçok farklı açıdan İstanbul su tesisat uzmanı, tesisat problemlerine doğru sonuç getirmede uzmanlaşmıştır. Su tesisatı, devamlı elimizin altında olması gereken bir ihtiyaç olduğu için sık bir şekilde teknik sorunlar da görülmektedir. Bu sorunlar ihmal edildiğinde ekonomiye ve yaşam kalitesine olumsuz yansıyacaktır. Bu bakımdan İstanbul su tesisat uzmanı destek yardımıyla karşılaşılan tesisat sorunu profesyonel şekilde son bulmaktadır.
Bir sıhhi tesisat üstünde, bazı parçalar oldukça önemlidir. Örneğin, su akışını denetlemek için bir musluk yer almalı ve işlevi de su akış dengesini yerine getirmek olmalıdır. Günümüzde birçok hırdavatçı ve yapı markette zevkinize uyan, uygun fiyatlı birçok modelleri olan tesisatlar bulunmaktadır. Belli bir süre sonra sorun çıkartan contalar değiştirilebilir. Bu bakımdan uzun süre kullanıma uygundur. Kaliteli bir tesisatı10 yıl civarı rahatlıkla kullanabilirsiniz.  Bazı bataryalar, estetik olarak güzel olmalarına karşın, onarım ve bakım anında sorun çıkartabilir. Bu yüzden mümkünse duvarın dışına monte edilen modeller seçilmelidir. Kötü kokuların gazların ve pisliklerin yapı içine sızıntısını önlemek amacı ile tesisatların alt kısmına sifon, yerleştirilmiştir. Bunları bazı parçalar oluşturur ve tamir gerektiğinde parçalar halinde ayrılabilirler. Ayrıca sifonların girişinde süzgeçli bir bölüm olur ve burası saç, sabun artığı gibi atıkları engeller.

 Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Tespiti

Su tesisatı sektörü son yıllarda oldukça gelişmiştir. Piyasada bolca bu işi yapan kişi bulunmakla beraber işini iyi yapan tesisatçılarla çalışmak biraz araştırmaya bakmaktadır. İyi bir su tesisatçısı, işini yapma şekline ve tavsiye edilip edilmediğine göre değerlendirilir. Gelişen teknoloji ile birlikte su tesisatı çalışmalarında birçok modern cihazlar üretilmiş ve işlemler böylece daha da kolay hale gelmiştir. Bu da hizmet kalitesini ve de beklentileri artırmıştır. Eğer iyi bir tesisatçı arıyorsanız çevrimiçi araştırma yapabilirsiniz.  Hizmetten komple memnun kalmak için, tesisatçının çalışmalarını da önceden araştırabilirsiniz. Hatta yapılan işleme hâkim olmak adına siz de bu konuda bilgi edinebilir, işe yabancı kalmayabilirsiniz. Böylece iş hakkında fikir edindiğiniz riskli durumlardan da korunmuş olursunuz.

Uzman Su Tesisatçısı

Tel : 0212 502 20 92
Gsm : 0532 465 06 55 

Su Kaçağı Tespiti

13 Kasım 2015
956 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?