Su Kaçağı Tespiti Küçükçekmece

Su Kaçağı Tespiti Küçükçekmece

Su Kaçağı Tespiti Küçükçekmece

İlçemizi Tanıyalım:
Küçükçekmece, İstanbul’un batısında aynı adlı gölün çevresinde kurulmuş bir ilçedir. 1987 yılında, ikisi köy (Kayabaşı ve Şamlar), 25’si mahalle olmak üzere toplam 27 yerleşim yeri Bakırköy ilçesinden ayrılarak kurulmuştur. Bugünkü sınırlarına, 1992’de Avcılar’ın, 2009’da Başakşehir’in ilçe olmasıyla kavuşmuştur. 2009 itibarıyla 21 mahalleden oluşmaktadır.

kırmadan su kaçağı tespiti-sukacagitespiti.netKüçükçekmece adının kaynağı konusunda, tarihçiler arasında değişik görüşler mevcuttur. Hakkı Raif Ayyıldız bir yazısında; bölgenin Küçükçekmece adını almasını şöyle anlatmaktadır: “Batağa gayet kalın kazıklar çakılmış ve aralarına halatlar gerilmiştir. Yolcular büyük bir sala dolar, salcılar da salı çeke çeke kanalın öte yakasına yüzdürüp götürürlerdi; bunlardan ötürüdür ki, iki gölün geçitlerine “Küçükçekmece” ve “Büyükçekmece” adları verilmiştir.

“Çekme” adı, bu bölgede olan çöküntülere bağlanmaktaysa da, gerçeğe en yakın varsayımın, göle giren balıkları tutmak için kanala konmuş olan ve yukarı çekilerek açılan kafesli setlerden dolayı verilmiş olduğu söylenebilir. Kaldı ki, eski Osmanlı Vakıf defterlerinde de bölge “Çekmek-i Küçük”olarak anılmaktadır. Öte yandan “küçük” olarak adlandırılan göl, gerçekte “büyük” olarak adlandırılandan daha büyüktür. Adlandırmadaki bu terslik, göller üzerindeki köprülerin uzunluğuna da bağlanabilir.

Küçükçekmece’nin tüm mahalle ve sokaklarına Su Kaçağı Tespiti konusunda hızlı ve profesyonel hizmet vermekteyiz.

Su Kaçaklarının ne zaman sorun yaratacağını kestiremezsiniz. Bir pazar günü bir anda tavandan su damlamaya başlayabilir, ya da gecenin bir yarısı fayansların arasından su çıkar…

Aslında bu su kaçaklarının asıl sebebi o anlıkta olmayabilir, su boruları yapılarımızın bir çok yerinde bulunmaktadır. Bunlardan herhangi birinde meydana gelen az bir kaçak zaman içerisinde sıkıştığı yerde birikir, kendine sızıntı yapacak yer arar.

Bunun sonucu da karşımıza damlayan tavan, kabaran sıva ve boyalar, rutubet oluşan duvarlar olarak çıkabilir.

Gizli su kaçaklarının yerinin tespiti konusunda son teknoloji akustik dinleme cihazlarını kullanmaktayız.  Böylece su kaçağının yerinin belirlenmesini  kırmaya gerek kalmadan noktasal olarak gerçekleştiririz.

Su Kaçağı Tespiti Küçükçmece olarak garantili hizmet sunuyoruz. Su Kaçağı Tespitini gerçekleştiremezsek ücret almıyoruz!

Su Kaçağı Tespiti Küçükçekmece’den bizi 7/24 arayabileceğiniz telefon numaralarımız:

 Su Kaçağı tespitinin haricinde tıkanıklık açma, petek yıkama ve diğer su tesisatı işleri içinde bizleri arayabilirsiniz.

Tel : 0212 502 20 92
Gsm : 0532 465 06 55 (Fatih BALTACI)

 

15 Nisan 2014
1.035 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?