Lavabo Tıkanıklığı Ve Tıkanıklık Açma İşlemleri

Lavabo Tıkanıklığı Ve Tıkanıklık Açma İşlemleri

Mutfaklarda yaygın olarak yapılan hatalardan biri yemek yaparken çıkan atıkları çöp kullanmak yerine lavabonun içine dökmektir. Çayın kalanını, yemek artıkları lavaboların tıkanması için ciddi tehlike oluşturmaktadırlar. Bulaşık makinesinin de aynı gidere bağlı olması ise sorunu daha da büyütecektir.  Çünkü bulaşık makinesinin hortumu ve sifon hortumu aynı gider borusundan geçiyorsa lavabonuzun tıkanması için bütün şartlar toplanmış olur. Böyle bir durumda eğer kendi imkânınızla açabiliyorsanız ve tıkanıklık çok ciddi görünmüyorsa bu yolu deneyebilirsiniz. Fakat bulaşık makinesinden de kaynaklanan bir tıkanıklık varsa uzman destek almanızda fayda olacaktır.tıkanıklık-açma-ist

Lavabo tıkanıklığı durumunda herkesin aklına ilk gelen çözüm lavabo açıcı kullanımıdır. Ancak gözden kaçan,  lavabo açıcı doğru kullanılamazsa sağlığa zarar verebilir. Bu yüzden lavabo açıcı kullanılacaksa öğrenildikten sonra uygulanmalıdır. Bununla beraber, farklı lavabo açma teknikleri de bulunmaktadır.
Tıkalı gideri açmak için en etkili sonuç veren yöntemlerden biri, çamaşır makinesi hortumunu, bir tarafına bulaşık makinesi musluğuna bağlamakla yapılır. Sonra diğer tarafa bez dolayarak tıkalı giderin ağzından ileriye doğru sokun. En son musluğu sonuna kadar açın ve giderin ağzını sıkıca kapatın. 30 saniye bekledikten sonra giderin açıldığını görürsünüz.

Lavabo açma yöntemlerinden diğeri karbonat ve sirke ikilisidir. Karbonat ve sirkeyi birlikte gider lavabosuna boşaltın. Sonrasında bu karışımın üzerine sıcak su ekleyin. Bu işlemi yaparken dikkat etmekte fayda var çünkü üzerinize sıçrayabilir. Sıcak su eklerken çok dikkatli olun üzerinize sıçramasın yavaşça bu işlemi gerçekleştirin. Bu noktada şunu belirtmekte fayda var: Bu yöntemler her zaman net sonuç vermeyebilir. Basit tıkanıklıklar için etkili olma ihtimali yüksektir ama ciddi tıkanıklıklar için bir uzman yardımı almanızda fayda olacaktır.

Firmalar, özellikle de İstanbul tıkanıklık açma şirketleri, işlemlerinde profesyonel yöntemlerden yararlanmaktadırlar. İşlemlerde Robot makine yaygın olarak kullanılır ve lavabo tıkanıklığını açmada kesin çözüm üretir. Özellikle tıkanıklık açma firmalarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Açma uygulamalarında boru içi kameralar sayesinde tıkanıklığa sebep olan nokta bulunur. Bu sayede tıkanıklık işlemi kesin sonuç verir. Lavabo açma cihazları teknolojisi geliştikçe, teknik sorunlara getirilen çözümler de kolaylaşmaktadır. Böylece hem ekonomik açıdan zarara uğranmamış olur hem de erken çözüm sağlanmış olur.

Lavabo tıkanıklığının giderilmesiyle sorun bir kereliğine çözülmüş olur ancak aynı sorunların defalarca yaşanmaması için kullanıcıların dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Örneğin katı içerikli çöpler kesinlikle çöpe atılmalıdır. Çünkü bunlar zamanla boru içerisinde birikerek tıkanıklıklara ve bazen su baskınlarına neden olabilmektedir. Özellikle 5 yıldan fazla bir süredir aynı yerde yaşıyorsanız ve su borularınızı kontrol ettirmemişseniz, bakım zamanı gelmiş olabilir. Bunu sadece tıkanıklık açısından değil mikrop ve koku önlemek açısından da yaptırmanızda fayda olacaktır. Boru içinde devamlı biriken yağ atıkları bir süre sonra tabaka haline gelir ve koku yayarak tıkanıklığa neden olur.  Bu nedenle düzenli olarak kontrollerini yaparak önlem almak size ve ekonominize fayda sağlayacaktır.

Uzman Su Tesisatçısı için bizi arayın!

Tel : 0212 502 20 92
Gsm : 0532 465 06 55 (Fatih BALTACI)

 

11 Kasım 2015
930 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?