Kemerburgaz Su Kaçağı Tespiti

Kemerburgaz Su Kaçağı Tespiti

Su sızıntısı, değişik yapılardaki su tesisatlarının sızıntıya uğraması durumudur. Birçok mekânda ( iş yeri, okul, ofis gibi) meydana gelen ve çeşitli sıkıntılar yaşatan yaygın görülen ve sıkıntı yaşatan bir sorundur. Önlem alınmadığında ciddi boyutlarda zarara sebebiyet verebilir. Üstelik sadece bir mekânla sınırlı kalmayıp çevredeki mekânların da zarar görmesine neden olabilmektedir.

İstanbul gibi eski yapıların çok olduğu şehirlerde daha çok görülen su sızıntısının birçok farklı sebebi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır: binadaki ya da yapıdaki su borularının olduğu

Kemerburgaz su kaçağı

Kemerburgaz su kaçağı

kısımda sızıntı yapacak çatlak gibi bir sıkıntı ihtimali büyüktür. Bir yapıdaki su tesisatının uzun yıllardır kullanılması ve bakımının yapılmaması, dışarıya su kaçağına neden olabilmektedir.  Başka bir neden, yapının inşaat aşamasında işçilik mağduru olmasıdır. Üstelik böyle bir durumda yüzeysel çözümler pek fayda etmez, sorunun kökünden değişmesi gerekir. Deprem ya da sel gibi nedenler su tesisatında hasara neden olabilmektedir. Bu sorunlar uzun süre fark edilmediğinde kötü kokuya neden olacaktır. Ayrıca, tavandan su damlayabilir, yerde, duvarlarda nem ve küf oluşabilir. Bu da küf kokusuna sebep olacaktır. İş yerleri ve kalabalık ortamlar için pek iç açıcı bir durum değildir.

Sızıntılarda önemli nokta, problemli bölgenin doğru bir şekilde tespit edilmesi ve kesin bir çözüm arayışına girilmesidir. Teknolojik gelişmelerle beraber birçok problem artık rahatlıkla çözülebilmektedir; fakat yanlış tespit gibi durumlarda hem verilen emek boşa gitmekte hem de boş yere maddi zarar gerçekleşmektedir. Doğru ve yerinde kullanıldığında teknoloji bize birçok imkân sunar. Kaçak yerinin tespit edilmesi ve az zararla çözüme ulaşılması teknolojik aletlerle mümkündür. Bu açıdan uzmanlar yardımıyla sonuca ulaşmak çok daha kolaydır. Bazı durumlarda çözüm odaklı çalışma anlayışı kritik öneme sahiptir. Maddi zararı önlemek adına alanında uzmanlardan yardım almak sorunla ilgili en doğru karar olacaktır.

Ülkemizde birçok ildeki yapılarda su kaçağına sıkça rastlanmaktadır. İstanbul gibi eski binaların çokça olduğu şehirlerde tesisat sorunları daha sık görülmektedir. Sızıntılar için, şehir içinde ve ilçelerde en az zararla ayrı ayrı bu sıkıntının giderilmeye çalışıldığı görülmektedir. En sık görülen yerlerden biri de Kemerburgaz’dır. Kemerburgaz su kaçağı tespiti işlemleri uzman firmalar aracılığıyla yapılmakta ve binaların sıkıntısı en aza indirilmeye çalışılır. Kemerburgaz su kaçağı tespiti çalışmalarında teknolojik aletler büyük fayda sağlamaktadırlar.

Kırma işlemi sızıntı tespitindeki en büyük sorundur. Maddi zarara neden olmakta; fakat gelişen teknoloji sayesinde masrafa gerek kalmadan giderilmektedir. Sızıntıyı algılayan özel teknolojik araçlar, su tesisatını kırma işlemi olmadan sızıntıları tespit etmekte, hem yapı sahiplerine hem de çalışanlara büyük kolaylık sağlamaktadır. Kemerburgaz su kaçağı tespiti çözümünde uzman kadroya sahip olan tecrübeli firmamız, Göktürk, Akpınar gibi çok sayıda mahallede hizmetlerine kalite güvencesiyle devam etmektedir.

Uzman Su Tesisatçısı için bizi arayın!

Tel : 0212 502 20 92
Gsm : 0532 465 06 55 (Su Kaçağı Tespit Merkezi)

 

11 Kasım 2015
930 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?